Julius Meinl. Iedvesma poēzijai no 1862. gada

Vīnes kafijas tradīcijas

Vīnes kafijas kultūrai ir svarīga loma Eiropas vēsturē. Šodien Vīnes kafijas fenomens ir labi zināms un tas piesaista lielu skaidu tūristu no visas pasaules.

Vīnes kafejnīcas

Vīnes kafejnīcas ir unikālas. Tradicionālās kafejnīcas atšķiras ar arhitektūru un dizainu, kas veido īpašu atmosfēru. Līdzās bezgalīgajai kafejnīcu kartei, kas valdzina ar smalkmaizītēm un laikrakstiem, kafejnīcas ir slavenas arī ar savu interjeru: tie ir augsti galdi ar marmora virsmām, krēsli, ar izliektām atzveltnēm, laikrakstu turētāji un iespaidīgas lustras.

Bet, kas tad ir Vīnes kafejnīcas bez nevainojami pagatavotas kafijas? Ir ļoti vienkārši: kafejnīcas ir pilsētas dzīves centrs. Vīnes kafejnīcas- tās ir vietas, kur viesi apspriež savus plānus, dalās ar idejām, rada šedevrus, lasa iemīļotās grāmatas vai vienkārši sēž vienatnē un novēro apkārt notiekošo. Pie tases kafijas, kuru tradicionāli pasniedz uz sudraba paplātes kopā ar glāzi ūdens, Jūs varat šeit uzkavēties uz vairākām stundām un justies kā mājās, nedomājot par to, ka būtu jāatkārto pasūtījumu. Tā arī Vīnes kafejnīca – vieta, kur dzeja pārvēršas dzīvē.

Vīnes kafejnīca – manas otrās mājās, tieši šeit es rodu iedvesmu

Anonymous

Julius Meinl – Jūsu ideālais ceļvedis klasiskajā Vīnes kafejnīcā. Tase Julius Meinl kafijas „pa īstam” iedvesmo!

JUNESKO kultūras mantojums

2011.gada novembrī Vīnes kafejnīcu kultūru JUNESKO oficiāli iekļāva esošajā cilvēces kultūras mantojuma sarakstā. Saskaņā ar JUNESKO, neatņems Vīnes kafejnīcu atribūts – ir marmora galdiņi, izliekti krēsli un laikrakstu turētāji.

Vīnes kafejnīcu triumfs ir acīmredzams: pēc Austrijas Tirdzniecības - rūpniecības palātas Vīnē, datiem, pēdējo 328 pastāvēšanas laikā līdz šim brīdim ir atvērtas 1083 kafejnīcas, 900 kafejnīcas – restorāni un 181 konditorejas, kuras arī pasniedz savus saldumus.

No 1862.gada Julius Meinl ar godu nes Vīnes kafijas kultūras ambassadora titulu un jau vairāk par 150 gadiem iedvesmo ar tasi kafijas!

Ļaujieties iedvesmas pasaulei!

Slavenākās Vīnes kafejnīcas